Quiet Saturday, no hangover

Standard

Nu-mi place alcoolul. Mi se face cald in cap dupa ce beau un pahar de orice, plus ca ingrasa si omoara ficatul. Berea e rea la gust, vinul nu-mi spune nimic, beau baileys ca e dulce si whisky cu cola o data pe an, la vreun party. Deci nici o sansa sa ma imbat aseara, asa ca azi m-am trezit pe la 1, cu chef de traducere si cu o mare foame. Pentru ca la party n-am mai prins decat prajituri; noroc ca Livia imi facuse o cina super yummy (branza Brie cu piper verde, geniala!) inainte sa plec.

Jose a pus poze cu luminile din Madrid, pentru nefericitii ca mine care au plecat inainte sa le vada aprinse. Puerta de Alcala imi place grozav, cu tot cu calle Alcala, care mi se pare ca are intr-adevar un aer sarbatoresc. Si-mi place foarte mult ultima poza, cu Palatul Postelor, care arata rece si impunator asa cum sta el acolo in noapte, martorul nemiscat al multimilor de turisti, al bailor traditionale in Cibeles ale suporterilor lui Real Madrid si al masinilor care se grabesc spre nicaieri.

Sunt fericita. Si-l iubesc toujours pe Joaquin. Desi acum ascult Edith Piaf :)

3 răspunsuri »

  1. hoy, que bien, nici mie nu-mi place alcoolul (desi un vin rosu bun once in a while makes a difference) si m-am chinuit sa beau toata adolescenta ca sa fiu in trend. kids are incredibly stupid :)). Mergi la Joaquin?

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s