Am aceasta presimtire foarte foarte puternic in ultimele zile. Si deja e relativ bine. Adica azi m-am sculat la 8, ceea ce nu mi s-a mai intamplat de foarte multa vreme. Si m-am sculat treaza; n-am fost nauca pana la 12. Merg la birou cu minunatul abonament RATB si nu cu taxi. Traduc. Inca mai am episoade de vazut din House, sezonul 2 si maine primesc sezoanele 3 si 4. Am cu cine vorbi despre Hugh Laurie cu inimioare : x la fiecare cuvant, ceea ce e mai mult decat puteam spera. Zilele astea imi vine si cartea lui, de la Amazon. Sper sa vina maine.
Lucrurile se limpezesc si la munca. Stiu ce vreau, de unde vin si incotro merg. E bine.
Si in curand o sa fie cadouri, bomboane, prieteni, sugar, spice and all things nice.
E bine.
Dadada, asta zic si eu! E ceva in aer de cateva zile… ma trezesc usor, imi merge totul ca uns, parca a pus cineva ceva in apa :D
slava domnului ca nu sunt eu nebuna si fenomenul ii atinge si pe altii! deci confirm: urmeaza o perioada absolut geniala! :)
Sandra, my ray of sunshine, daca tu confirmi ca e ceva in aer chiar ca ne asteapta vremuri bune ;)
Good things come to those who count on them!
Ce să zic. M-ai înviorat de tot! :):)
La mine nu e totul chiar aşa de roz. Decât partea cu examenele de la facultăţi. Mai am 2 şi am scăpat de sesiunea asta ;-) În rest… nu mă trezesc la 8, nici năucă, nici trează! Şi nici nu ştiu încotro să o apuc în viaţă (la job mă refer, mai mult). Dar trece ea licenţa şi să vezi ce te ajung din urmă ;-)
Până atunci, trebuie să recuperez şi eu cu postările pe blog. Cred că ai trecut tu de faza cu inventarul şi am intrat eu în ea. Sunt doar în faza de citire a altor bloguri, momentan ;))
Bibishor, inventarul e bun, mai ales la inceput de an :) Si de cariera, ca uite, acusi o sa fii tanara absolventa cu aspiratii :p
Bafta multa la examene si daca ai nevoie de o mana de ajutor la inventar, lasa-mi o vorba!
Hihihihi :-)
Mulţumesc frumos pentru încurajări şi pentru ajutorul oferit! O să ţin minte oferta şi promit că te voi hăitui până mă ajuţi (asta dacă voi avea nevoie de ajutor).
Momentan, nu ştiu, nu-mi vin cuvintele. Mi se pare paradoxal… pe blogul tău (sau pe blogurile altora din Blogroll-ul meu) aş lăsa comentarii la anumite teme, lungi şi consistente cât pentru 3 posturi pe blogul meu… dar când deschid Dashboard-ul şi văd că am un mare blank în faţă (şi la propriu şi la figurat)…. mă las (ca să mă exprim aşa ;-) ).
Dar reviiiiiiiiine Bibishorul! ;-)
bravo smilla pentru blog! esti o tipa tare faina.
Pai, Bibishor, sa facem asa: deschide un blog care te inspira, baga un comentariu cat ai tu chef si in loc de submit da-i copy/paste la tine pe blog si zi „X azi m-a inspirat sa scriu despre…”
ei? :)
Gulbin (ce frumos sa te numesti „o mie de trandafiri”!), iti multumesc pentru vizita si pentru cuvintele frumoase :) Te mai astept!
cu drag!
In curand as in… TODAY!!! LA MULTI ANI!
(te asaltez pe toate canalele ;)) )
la multi ani!
La multi ani Chris te pup cu mult drag!
ana
House cool e nemaipomenit
poate reusim sa ne vedem la o cafe (?) sa ne batem in detalii despre greg ..
La Multi Aaaaaaaaaaani! Sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti sa se implineasca…iar pe langa aceste clasice urari: Liniste si soare in suflet, Chris! Te pup, Alex
multumesc mult mult mult! >:d<
Ana, neaparat ne vedem la o cafea!!
Mi-ai dat o idee EXCELENTĂ, Chris!!!! Deşi poate sună a activitate de „neblogger”, mie mi se pare pur şi simplu genială! E un început şi cred că aşa voi face!
Mulţumesc mult hehe :D
Pingback: Despre inspiraţie, muze şi neuronul lui Bibishor « Printre rânduri şi gânduri